Mobilní klimatizace TROTEC Spotcool PT 3500 SP

 
Novinka Tip
 • 1 z 9
 

Mobilní chlazení až do bodu, stačí zapnout a ihned si vychutnat chladivou svěžest.

Dostupnost 3 - 5 dnů
Můžeme doručit do
6.5.2024
Cena 62 503 Kč bez DPH
75 629 Kč    
Kód produktu 1210001055
Značka TROTEC
Kategorie Mobilní klimatizace
Záruka 24 měsíců / 12 měsíců (IČ)
 

Přesné chlazení všude tam, kde je potřeba

Ať už je okolní teplota pro člověka a stroj příliš vysoká nebo je v dílně dusno, mobilní bodový chladič PT 3500 SP je neomylným řešením pro chladné pracovní prostředí bez tepelného stresu.

S chladicím výkonem 3,5 kW a objemem vzduchu až 600 m³/h poskytuje PT 3500 SP okamžité chlazení přesně tam, kde je to potřeba. Stačí zapnout a chladit - spotcooler je okamžitě připraven k použití bez jakýchkoli příprav na instalaci. A protože je tento Spotcooler vybaven dvěma samostatnými vedeními studeného vzduchu, lze proud studeného vzduchu snadno rozdělit do několika směrů. Každé ze dvou vedení studeného vzduchu lze naklonit o 150 stupňů a otočit o 360 stupňů pro přesné chlazení.

Jako skutečně multifunkční bodový chladič lze PT 3500 SP používat nejen k bodovému chlazení nebo chlazení vzduchu v místnosti, ale také k větrání nebo odvlhčování. V kombinaci s vysokou mobilitou umožňuje tato všestrannost mimořádně širokou škálu aplikací, jako je účinné chlazení jednotlivých pracovních ploch nebo strojů a systémových komponent, serveroven a síťových místností, bodové chlazení na akcích, při svařování nebo v gastronomii a mnoho dalšího.

Se zařízením Spotcooler PT 3500 SP od společnosti Trotec je chladný a suchý vzduch rychle a okamžitě k dispozici na jakémkoli místě - potřebujete pouze elektrickou zásuvku!

Propan (R290) jako ekologické chladivo v klimatizačních systémech.

Každý rok se do ovzduší uvolní několik milionů tunemisí CO2(skleníkových plynů), které jsou škodlivé pro životní prostředí, a to díky syntetickým chladivům. Proto je používání alternativních chladiv jedním z našich nejdůležitějších cílů. Použitím propanu (R290) jako chladiva přispívá tato klimatizace k ochraně klimatu.

Přírodní chladivo propan (R290) je organická sloučenina a patří mezi uhlovodíky. Na rozdíl od syntetických chladiv nemá propan (R290) šetrný k životnímu prostředí potenciál poškozování ozonové vrstvy (ODP=0) ani významný skleníkový efekt (GWP=3).

Další plus pro životní prostředí: Díky svým vynikajícím termodynamickým vlastnostem je propan (R290) mimořádně energeticky účinným chladivem, a tak dodatečně snižuje vaše náklady na energii.

Jedna jednotka, čtyři provozní režimy, jednoduše chladné řešení.

Bodový chladič PT 3500 SP vám nabízí čtyři různé provozní režimy, které lze snadno a intuitivně nastavit pomocí velkého ovládacího panelu:

Chlazení vzduchu v místnosti

V tomto provozním režimu pracuje PT 3500 SP na principu klasické monoblokové klimatizační jednotky pro chlazení vzduchu v místnosti. Integrovaný termostat automaticky reguluje přívod chladicího vzduchu na základě zjištěné teploty v místnosti a ochlazuje místnost, dokud není dosaženo předem zvolené cílové teploty.

Režim bodového chlazení

Režim bodového chlazení umožňuje přívod chladicího vzduchu na určitá místa prostřednictvím dvou nastavitelných kanálů studeného vzduchu. V tomto režimu není okolní teplota jako řídicí veličina důležitá; místo toho se požadovaná výstupní teplota zadává pomocí termostatu. Díky tomuto provoznímu režimu je také možné umístit jednotku do sousední místnosti a odvádět studený vzduch prostřednictvím připojených hadic pro dopravu vzduchu na cílové místo.

Funkce ventilátoru

Pokud není požadováno chlazení vzduchu, ale je požadováno osvěžení vzduchu pomocí ventilátoru, lze PT 3500 SP provozovat také pomocí funkce ventilátoru. V tomto energeticky úsporném režimu je kompresor deaktivován, zatímco všechny funkce ventilátoru zůstávají k dispozici.

Funkce odvlhčování

Pro cílené odvlhčování vzduchu v místnosti lze PT 3500 SP nastavit do režimu odvlhčování. V tomto režimu vytváří bodový chladič rovněž chladicí účinek, ale výkon ventilátoru je snížen na minimum.

Kromě různých provozních režimů lze na ovládacím panelu PT 3500 SP nastavit také automatické časy zapnutí nebo vypnutí bodového chladiče. Pomocí funkce časovače lze předem zvolit požadovanou dobu vypnutí jednotky i automatické zapnutí v předem zvoleném čase. Kromě toho je ovládací panel vybaven výstražnou kontrolkou signalizující plnou nádrž na kondenzát a funkcí autodiagnostiky s indikací poruchy.

Výhody pro praxi:

 • Multifunkční klimatizační jednotka pro chlazení vzduchu v místnosti, bodové chlazení, větrání nebo odvlhčování.
 • Dvoukanálový bodový chladič se dvěma samostatně nastavitelnými vedeními studeného vzduchu pro různé cílové oblasti.
 • Nevyžaduje žádné instalační práce, je okamžitě připraven k použití
 • Funkce časovače pro předvolbu doby zapnutí nebo vypnutí
 • Robustní konstrukce z ocelového plechu, ideální pro použití i v drsném prostředí
 • Kompaktní konstrukce a robustní kolečka s aretací proti přetočení zajišťují skvělou manévrovatelnost a mobilitu
 • Elektronický termostat s dvojitým zobrazením nastavené a skutečné hodnoty
 • LED displej s membránovými tlačítky
 • Výstražná kontrolka hladiny při plné nádrži na vodu
 • Přípojka pro externí odvod kondenzátu
 • Omyvatelný vzduchový filtr pro ochranu vnitřních součástí před znečištěním
 • Hadicová přípojka pro odvod teplého vzduchu ven
Model Spotcool PT3500 SP
Použití mobilní
Chladicí výkon (kW) 3,5
Objem nádoby na vodu (l) 7
Příkon (kW) 1,7
Vzduchový výkon (m3/hod) 600
Napětí (počet fází x V) 1 x 230
Jmenovitý proud (A) 6,2
Vzduchový otvor ø (mm) 120
Hlučnost (dB) 57
Rozměry d x š x v (mm) 430 x 493 x 944
Hmotnost (kg) 47
Typ chladiva R290

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: