Mobilní odvlhčovač vzduchu TROTEC TTK 175 S

 
Novinka Tip
 • 1 z 11
 

Ideální pro vysušování staveb, nápravu poškození vodou či jiné obtížné úkoly: TTK 175 S umí odčerpat z okolního vzduchu až 50 litrů vlhkosti.

Dostupnost 3 - 5 dnů
Můžeme doručit do
27.6.2024
Cena 30 685 Kč bez DPH
37 129 Kč    
Kód produktu 1120000157
Značka TROTEC
Kategorie Průmyslové
Záruka 24 měsíců / 12 měsíců (IČ)
 

TTK 175 S přesvědčí mnoha detaily řešení, které šetří práci, zvyšují výkonnost a stabilizují hodnotu - atraktivně umístěné v německém průmyslovém designu optimalizovaném pro praxi, který je chráněn jako registrovaný průmyslový vzor.

Všechny elektrické komponenty jsou také standardně chráněny proti prachu a vlhkosti. Speciální zapouzdření poskytuje maximální ochranu elektroniky před škodlivými usazeninami, které zhoršují její funkci a životnost, a předurčuje tento komerční odvlhčovač k použití v náročných podmínkách na často se měnících místech.

Kvalitní systém automatického odmrazování horkým plynem TTK 175 S navíc zajišťuje mnohem efektivnější výkon odvlhčování ve srovnání s jinými odmrazovacími zařízeními bez časových přestávek v odmrazování, během nichž nedochází k odvlhčování!

Výkonná technologie kompresoru s valivými písty v robustní konstrukci vozíku

Díky ergonomické konstrukci vozíku s rukojetí a velkými koly lze TTK 175 S snadno přepravovat i v podmínkách staveniště nebo po schodech. A v interiéru nezanechávají gumová kolečka žádné stopy na parketách ani jiných citlivých površích.

Technologie kompresoru s valivým pístem u TTK 175 S umožňuje nejen jeho přepravu v prakticky libovolné poloze, ale také uvedení tohoto odvlhčovače do provozu ihned po jeho nastavení, což šetří čas.

Po nasazení tento výkonný kondenzační vysoušeč okamžitě ukáže, co v něm je. Vysoce kvalitní rotační kompresor TTK 175 S o výkonu 0,88 kW nabízí sušicí výkon až 50 litrů za den a přesvědčí svým vysokým odvlhčovacím výkonem i při nízkých okolních teplotách.

Dvě stohovací drážky umožňují stabilní a prostorově úsporné stohování rozměrově stejných komerčních odvlhčovačů TTK-S.

Propan (R290) jako chladivo šetrné k životnímu prostředí v odvlhčovačích.

Každý rok se do ovzduší uvolní několik milionů tun emisí CO2 (skleníkových plynů), které jsou škodlivé pro životní prostředí. Proto je používání alternativních chladiv jedním z našich nejdůležitějších cílů. Díky použití propanu (R290) jako chladiva přispívá tento odvlhčovač k ochraně klimatu.

Přírodní chladivo propan (R290) je organická sloučenina a patří mezi uhlovodíky. Na rozdíl od syntetických chladiv nemá ekologický propan (R290) potenciál poškozování ozonové vrstvy (ODP=0) ani významný skleníkový efekt (GWP=3).

Další plus pro životní prostředí: díky svým vynikajícím termodynamickým vlastnostem je propan (R290) obzvláště energeticky účinným chladivem, a tím navíc snižuje vaše náklady na energii.

Výhody pro praxi:

 • Vývoj, design, výroba: 100 % Trotec
 • Vysoký odvlhčovací výkon i při nízkých teplotách
 • Maximální ochrana všech elektrických součástí před prachem a vlhkostí
 • Extrémně snadná údržba
 • Optimální jízdní vlastnosti
 • Přepravitelnost a skladovatelnost v jakékoli poloze díky kompresoru s rolovacím pístem
 • Praktická stohovací drážka pro stabilní, prostorově úsporné skladování a přepravu
 • Možnost stohování více rozměrově shodných modelů
 • Německý průmyslový vzor optimalizovaný pro praxi - chráněný patent na průmyslový vzor

Aktivní uchování hodnoty díky integrované tepelné ochraně kompresoru s automatickým vypnutím

  Při sušení s extrémně vysokou vlhkostí a zároveň vysokými teplotami - například při odstraňování škod způsobených vodou - chladicí sušičky rychle dosahují svého červeného rozsahu výkonu. Zde platí chytlavé "pravidlo 35": sušení poškozené vody při teplotě nad 35 stupňů snižuje životnost sušičky na méně než 35 %!

   Nejedná se však o otázku kvality komponent, ale o čistě fyzikální záležitost, která platí pro všechny chladicí sušičky na trhu bez ohledu na výrobce.

   Zatímco většina profesionálních kondenzačních sušiček může bez problémů pracovat až do 35 °C při mírné vlhkosti vzduchu kolem 70 % RH, velmi vysoká vlhkost v kombinaci s vysokou teplotou v místnosti vede k tomu, že vlhký vzduch v místnosti dostává podstatně více energie, která se musí dodatečně "odpracovat" prostřednictvím chladiva.

   Výsledkem je enormní zvýšení tlaku chladiva v systému, což vede k destruktivnímu zatížení kompresoru.

   Odvlhčovače budou zpočátku pracovat i nadále, ale výrazně nad svou mezní hodnotou "hluboko v tmavě červeném pásmu", což povede k extrémně zkrácené zbývající životnosti.

   Přesto se použití kondenzační sušičky pro takové sušení nevyhne, protože adsorpční odvlhčovače zde při stejném sušícím výkonu spotřebují podstatně více energie, a proto nejsou rozumnou alternativou, zejména z ekonomického hlediska.

   Proto jsou komerční odvlhčovače řady TTK-S vybaveny integrovanou tepelnou ochranou kompresoru, která aktivně zachovává hodnotu vašich přístrojů:

   Senzory trvale monitorují tepelné zatížení kompresoru. Pokud je teplota v definovaném provozním rozsahu, integrovaný displej tepelné ochrany pulzuje v dlouhé sekvenci, což signalizuje optimální provoz odvlhčovače.

   Jakmile teplota překročí kritickou hranici 35 °C, automatický systém vypne kompresor z důvodu jeho ochrany, zatímco ventilátor pokračuje v provozu, a automaticky jej opět aktivuje, jakmile teplota opět klesne pod hranici 35 °C.

   Tato ochrana nejenže výrazně prodlužuje životnost odvlhčovačů, ale také zabraňuje tepelnému poškození materiálů v místnosti a stavební konstrukce během jejich používání.

   Model TTK 175 S
   Použití mobilní
   Kapacita odvlhčení (l/24hod) 50
   Objem nádoby na vodu (l) 6
   Příkon (kW) 0,6
   Průtok vzduchu (m3/hod) 580
   Napětí (počet fází x V) 1 x 230
   Chladivo R290
   Rozměry d x š x v (mm) 390 x 380 x 643
   Hmotnost (kg) 35

   Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

   Přidat hodnocení
   Nevyplňujte toto pole: